Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi

Üniversite eğitimi bir bireyin yaşamında yeni pencereler açan yegane olaydır. Bu yüzden de herkes fırsatı varsa üniversite okumalıdır diye düşünüyoruz. Eğer siz de Bakü Devlet Üniversitesi’nden tam teşekküllü bir üniversite eğitimi almak istiyorsanız en doğru kararı verdiniz demektir. Azerbaycan Üniversiteleri her daim alanında öncü hale gelen bir eğitim prosedürüne sahip olması ile ilgi çeker.

Azerbaycan’da eğitim görmek isteyen herkes bu kararının sonuçlarından büyük bir memnuniyet duyacak demektir. Haydi bu konuya çok daha geniş bir pencereden hep beraber bakmış olalım! Azerbaycan’da yer alan her üniversitenin kendine has bir kalitesi olduğunu muhakkak duymuşsunuzdur. Sizlere bugün bahsedeceğimiz üniversite de son derece kaliteli olan bir kurumdur.

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’ne Derin Bir Bakış

EGETEAM kendini tamamen yurtdışı eğitim danışmanlığı konusuna adamış bir şirkettir. Türk öğrenciler için sınavsız alım seçenekleri sunan ve hiçbir puan istemeyen, sadece lise diplomasıyla kayıt yapabilen Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’ne girmek istiyorsanız mutlaka EGETEAM danışmanlıktan da hizmet ve yönlendirme almanız gerekecektir. Bu sayede her anlamda konforlu bir süreç geçirirsiniz.

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’da üniversite okumak isteyenlerin vazgeçilmez okullarından bir tanesidir diyebiliriz. Bu üniversitesi, Azerbaycan’ın eğitim yerleri içerisinde lider halini almıştır. Bahsi geçen üniversite zengin bir geçmişe sahip olması ile de dikkat çeker. Muhteşem bir bilim merkezi olduğu da her halinden belli olmaktadır. Üniversite ulusal bir düşünce merkezi halindedir.

Üniversitede birçok önem arz eden bölüm de yer almaktadır. Her bir bölümün kendi içerisinde özel olduğunu söyleyebiliriz.

Azerbaycan üniversite fiyatları ise tamamen okunan bölüme göre değişim göstermektedir. Herkesçe en sık merak edilen durumlardan biri de Azerbaycan’da hukuk eğitimi konusunda olur. Azerbaycan’da hukuk eğitimi her daim alanında uzman hale gelen akademisyenler tarafından sağlanır. Buraya hukuk eğitimi almak adına dünyanın dört bir yanından öğrenciler her sene düzenli olarak gelmektedir.

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümlerine Dair Bilgiler

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’nin sayısız bölümü vardır. İçerdiği her bir bölümde de binlerce öğrenci eğitim görmektedir. Matematik fakültesi ile başlayabiliriz. Bu fakültede yer alan bölümlerde genel olarak matematiksel analiz, yüksek matematik, diferansiyel ve denklemler, cebir, hesaplamalı matematik gibi dersler verilmektedir. Aynı zamanda da mekanik dersleri de yine burada verilmekte.

Sibernetik uygulamalı fakültelerde ise uygulamalı matematik, matematiksel fizik, optimal kontrol, programlama teknolojileri, matematik olasılıkları gibi birçok farklı ders verilir. Enformasyon bölümü de yine burada yer alır. Fizik fakültesinde de optik, fizik, madde yapısı, genel fizik, yarı iletkenler fiziği, astrofizik, teorik fizik, fiziksel elektronik gibi konularda dersler verilir. Bölümler de bu şekilde gelişir.

Gelelim Kimya fakültesine! Bu fakültede organik kimya, genel kimya, analitik kimya, fiziksel kimya, yüksek moleküler kimya, ekolojik kimya, metodoloji kimya gibi birçok konuya parmak basılır. Biyoloji fakültesinde ise zooloji bölümünün dersleri, biyokimya konulu dersler, insan fizyolojisini konu alan dersler, toprak ve botanik bölümü düzenli olarak incelenir. Her bir bölümde de birçok öğrenci okur.

Üniversitede coğrafya fakültesi de vardır. Bu fakültede de fiziki coğrafya, hidro meteoroloji, Azerbaycan coğrafyası, ekonomik ve sosyal coğrafya, jeodezi, haritacılık, çevre koruma gibi konulardaki derslere ağırlık verilir. Jeoloji fakültesinde de mineraller, jeoloji tarihi, jeoloji, paleontoloji ve sismoloji gibi konuların eğitimi uzun bir süreç boyunca verilmeye devam edilir. Herkes de bu derslerden memnun kalır. Günümüzde birçok kişi coğrafya fakültesini ivedilikle tercih etmeye devam etmektedir.

Filoloji fakültesinde de Azerbaycan dil bilimi, klasik dil bilimi, modern edebiyat, halk edebiyatı, Türkoloji, Azeri dil eğitimi, Rus dil bilimi, Dünya edebiyatı, genel dil bilimi gibi sayısız konuda eğitim fırsatı sunulmaktadır. Tarih fakültesinde de Azerbaycan tarihi, Etnografi, Modern tarih, Slav ülkeleri tarihi, Kafkas milletleri tarihi gibi konulara eğilirler. Öğrenciler tarihi öğrenir.

Elbette hukuk fakültesi! Bu fakültede ekoloji, ceza hukuku, ceza süreci, medeni hukuk, devlet hukuku, suç ve yasal uzmanlaşma gibi alanlarda sınırsız bir eğitim sağlanır. Böylece öğrenciler bu eğitim neticesinde avukat olurlar. Dilerlerse ek sınavlara girerek hakim ve savcı da olabilirler. Aynı zamanda müfredatı Türkiye ile aynı olduğu için denkliyi vardır. Gazetecilik fakültesinde ise uluslararası gazetecilik, radyo, sinema, televizyon, basın tarihi ağırlıklı derslerin tamamı en iyi şekilde verilir.

Son dönemlerin en çok tercih edilen bölümlerinden biri haline gelen psikoloji bölümünün dersleri de oldukça yoğun düzeydedir. Sosyoloji, siyaset bilimi, felsefe tarihi, ekonomi, psikoloji, insan felsefeleri, pedagoji, felsefe, cinsiyet ve uygulamalı psikoloji, eğitim psikolojisi, sosyal psikoloji, ekonomi teorisi gibi birçok konuda ders burada eğitim şeklinde verilmektedir.

Neden Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’ni Tercih Etmelisiniz?

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’ni tercih edecek olursanız yaşamınızda akademik anlamda muhteşem bir kapı açmış olacaksınız. Azerbaycan her açıdan yaşanması güzel bir yerdir, siz de kesinlikle çok memnun kalacaksınız. Eğer alanında kendini geliştirmiş akademisyenlerden eğitim almak istiyorsanız hiç beklemenize gerek yoktur. Hemen Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’ne kaydolun.

Burası size okuyacağınız bölüme ve hayata dair birçok şey katacak olan eşsiz bir yerdir. Birbirinden uzman hocaların bir araya geldiği Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’nde her şey olduğundan daha kalitelidir. Eğer siz de üniversite okumayı hayatınıza daha çok anlam ve bilgi katmak adına istiyorsanız fikrinizi hiç değiştirmeden mutlaka bu okula başvurun deriz. Hiçbir zaman pişman olmayacaksınız.

Sizler hiç bir hazırlık eğitimi okumadan Türkiye türkçesi, Azerbaycan türkçesi, Rusca ve İngilizce dillerinde eğitim imkanı sunuyoruz. Bizimle iletişim – https://egeteam.com/#contact